2022-05-07 zamki dolnego slaska - Busem z poznania - wyprawy inne niż inne

logo busemzponania
Przejdź do treści
drezno
Naj... zamki Dolnego Śląska (subiektywnie)

mapa
Link do inetraktywnej mapy - tutaj
Co zobaczymy, Gdzie będziemy

 • Zamek Grodziec (z przewodnikiem)
 • Zamek Kliczków (z przewodnikiem)
 • Zamek Czocha (z przewodnikiem)

POZOSTAŁO:
Termin:
7 maja
DŁUGOŚĆ TRASY:
570 km

Busowiaki Drogie, Dolny Śląsk to najprawdziwsza kopalnia atrakcji turystycznych. Na Dolnym Śląsku znajduje się najwięcej w Polsce pałaców i zamków - łącznie kilkaset. Czy to dziwne, że uwielbiamy tam wracać? Wciąż i wciąż?

Na ten wyjazd wybraliśmy dla Was zamki o dużej różnorodności. A są nimi: Czocha, Kliczków i Grodziec. Każdy z nich lubimy bardzo, a każdy inaczej.

Zapewne nie będziecie zaskoczeni jeśli obiecamy, że zamkowa sobota będzie intensywna. No, z pewnością nie szaleńczo, ale jednak trochę połazimy. Przy czym, aby było jasne, na shopping i na manicure czasu nie będzie. Pójdźmy dalej, czasu na nudę też w grafiku nie znajdziecie. Ponadto gwarantujemy, że wrażenia będą niezapomniane :)
Znacie nas nie od dziś i wiecie, że czas spędzony z nami straconym nie będzie. I co teraz... ?
Palce na klawiaturę i zgłoszenia czas słać. Niech sąsiedzi Was nie ubiegną :)

pobierz program
A oto program
 • 6:00 wyjazd – Poznań /stacja paliw Orlen przy pętli górczyńskiej/
 • Zamek Grodziec (z przewodnikiem)
 • Zamek Kliczków (z przewodnikiem)
 • Zamek Czocha (z przewodnikiem)
  • Zwiedzanie
  • Targi Książki Historycznej i Przygodowej
 • 22:00-23:00 powrót do Poznania
* kolejność może ulce zmianieZaczynamy naszą weekendową przygodę od Zamku Grodziec. Późnogotycki zamek usadowiony na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu. To zamek górny i podzamcze. Donżon w zamkach to nie dziwota, przy czym ten na planie kwadratu o podstawie 16 m, a wysokości ponad 26 metrów, wewnątrz 6 kondygnacji (jauć). Tu dodatkową atrakcją wystawa narzędzi tortur.


Następnie Kliczków. Zamek sięgający historią aż XIII wieku. Położony na wysokiej skarpie nad rzeką Kwisą, pełniący niegdyś funkcje obronne. Kolejny zamek z duchem. Tu duch legendarnego setnika do dziś ponoć nawiedza okolicę. Kto wie kogo tym razem my tam spotkamy.

Zaczynamy naszą weekendową przygodę od Leśnej, a tu… Zamek Czocha, gdzie czeka nas prawdziwa uczta wrażeń. Pamiętacie komedię „Gdzie jest generał?”. Tak, tak, to tutaj go kręcono. To graniczny zamek obronny. Zwiedzimy go w formie zamkowego spaceru po komnatach pośród opowieści autoguide, a przy okazji posłuchamy czy ze słynnej studni zamkowej wydobywają się jęki i nawoływanie o pomoc legendarnej topielicy Gertrudy…
Tu też dodatkowa niespodzianka dla tych, którzy lubią czytać książki, których fascynuje historia i przygody. Zapraszamy Was na II Targi Książki Historycznej i Przygodowej! Targi to nie tylko możliwość nabycia ciekawych pozycji książkowych ale również panele dyskusyjne ze znanymi podróżnikami po Polsce i świecie. Posłuchacie ciekawych nietuzinkowych historii z życia podróżników ale i również znanych historyków czy odkrywców. Istne WOW!


I po takiej „uczcie wrażeń”  wyruszymy już w drogę powrotną zastanawiając się jak to się stało, że znów czas nam tak szybko minął.

Co zabieramy?
Picie (może termosik?), proponujemy przygotować wcześniej sznytki (trochę połazimy, zgłodniejemy). Wygodne buty, strój adekwatny do kapryśnej czasem pogody, wygodny ubiorek, kapelusz o ulubionej wielkości ronda. Nie zapominamy o foto aparacie i dowodzie osobistym. Maseczki ochronne zasłaniające usta i nos obowiązkowe

Cena 200 zł zawiera:
Przejazdy, autostrady, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie, opieka licencjonowanego pilota
Dodatkowo płatne gotówką:
ok. 90 zł (wejściówki, przewodnicy, opłaty  administracyjno- parkingowe)
Obiad, kawa, ciacho, lody i pamiątki - zarezerwować drugi portfelik (koszty nie wliczone)

O nas:
Jeździmy w kameralnym gronie, grupy do 16 osób.
Cenimy sobie wyśmienite towarzystwo i radosną atmosferę. Czas wypełniony zwiedzaniem po same brzegi. Więcej o nas - tutaj
Pamiętajcie w aucie gramy po polsku (z płyty, oczywiście), aby radośniej nam było i śpiewamy sobie też (no dobrze, powiedzmy, że podśpiewujemy). Chcesz nas zainteresować ulubioną swą muzyką? Nie ma sprawy, zabierz płyty :)
Przypominamy, z nami zawsze PRZYJEMNIE i KOMFORTOWO

Informacje małym druczkiem:
 • zapisy: formularz na www lub mail: kontakt@busemzpoznania.pl lub telefonicznie +48 573 327 881
 • kliknięcie „wezmę udział” nie oznacza rezerwacji miejsca
 • wpłata zaliczki jest równoznaczna z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu wyjazdu zamieszczonego na www.busemzpoznania.pl
 • w dobie epidemii wydarzenie realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności
 • nie odpowiadamy za ewentualne zmiany cen wstępów, biletów

pobierz program
Opinie o nas i naszych wyprawach
opinia
opinia
opinia
komentarze z fb
komentarze z fb
komentarze z fb
Wróć do spisu treści